Yiğido cepten yemeye devam etti - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Yiğido cepten yemeye devam etti

Bu haber 06 Mart 2022 - 22:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Antalya deplasmanında aldığımız mağlubiyet ligde bundan sonraki oynayacağımız maçların daha sıkıntılı geçeceğine delalet. Bu sıkıntılı süreçten alacağımız bir galibiyetle kurtulmak mümkündü. Ne yazık ki üç haftadır galibiyet ve puan alamayınca sıkıntı yaşamamız gayet normal. Oynanan futbol ve futbolcu kalitesi ne olursa olsun kazanmayı bilmek lazım. Son üç haftada yenildiğimiz maçlarda rakipler çok mu iyi oynadı da kazandı. Tabi ki değil ama bir gerçek vardı ki kazanmak için hep doğruları yaptılar.
Maçları kazanmak adına süper ligde mücadele eden takımlar canla başla maçlara konsantre olduklarını görüyoruz. Bir takımın maçı kazanması için sadece kadro kalitesi yetmez. Yürekten mücadele etmek gerekir. Bizim takımda bu denli bir yürek ne yazık ki yok. Sivasspor takım kalitesinin süper ligde çoğu takımdan iyi olduğunu halen düşünenlerdenim. Biz her ne kadar iyi görmüyor olsak ta bir çok oyuncumuz gerçekten kaliteli oyuncular. Ama aşırı özgüven ve rahat tavırlar bizi sıkıntıya sokuyor. Takım iyi oyuculardan değil iyi mücadele eden oyunculardan kurulması gerekir.
Antalyaspor karşısında mücadele eden takımımıza baktığımızda gol atabilmemiz oldukça zor gözüktü diyebilirim. İleri uçta ofansif olarak sayısal çoğunluğu bir türlü yakalayamadık. Bu karşılaşmada gole en fazla yaklaştığımız pozisyonlar Hakanın kafa vuruşları ve Henrikenin kaleci ile karşı karşıya kalıp topu dışarı attığı pozisyonlardan söz edebilirim. Özellikle kaptan Hakanın formundan oldukça uzakta olması sebebiyle iki pozisyonda da kafa vuruşlarını istediği gibi yapamadı. Birde Max gradel’e rakiplerin önlem almasıyla birlikte onunda takıma katkı vermede oldukça zorlandığını söyleyebilirim.
Unutmadan yediğimiz gol öncesi hakemin verdiği faul pozisyonunu yanlış olduğunu belirtmeliyim. Ahmet sadece topa temas ediyor ama iki rakip bir birine çarpıyor. Ne yazık ki böyle bir pozisyonda kalemizde golü görüyoruz. Bizim adımıza şanssız bir gol oldu.
Bizim adımıza kötü gözüken bir noktada rakip kaleye gol atmakta oldukça zorlanıyoruz. Tabi ki pozisyon üretmekte de sıkıntı yaşadığımız büyük bir gerçek.
Artık bu maç geride kaldı. Önümüze bakmalıyız, panik yapmadan tabi ki. Takımı şu anda değiştirme imkanı yok. Eldeki futbolcularla sezonu tamamlayacağız. Bize düşen en önemli görev Yigido gibi davranıp takımımıza sonuna kadar destek olmalıyız. Bu noktada Başkanımız ve yönetim kurulumuza da bazı görevler düşecek gibi gözüküyor. Son söz olarak Şimdi tam destek zamanı diyorum.