reklam
reklam
DOLAR 32,2183 % 0.17
EURO 34,9183 % -0.2
STERLIN 41,0051 % 0.14
FRANG 35,2010 % -0.27
ALTIN 2.466,75 % -1,45
BITCOIN 69.545,25 -0.114

Yiğido direkten döndü

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Yiğido direkten döndü

Sivasspor’un bugün aldığı galibiyetin önemi gerçekten oldukça büyük oldu. Cumhuriyet’in kurulduğu şehirde Cumhuriyet’in 100 yılına galibiyetle girmiş oldu.Bu galibiyet ve alınan 3 puanın Sivasspor’un bundan sonraki süreçte izleyeceği yolda da önemli bir moral motivasyon kaynağı olacağını söylemeliyim. Karşılaşmanın başından sonuna kadar oynadığımız oyunla ilgili söyleyeceğimiz olumlu hemen hemen hiçbir şey yok diyebilirim.

O kadar isteksiz ve temposuz bir oyun ortaya koyduk ki; rakip ceza alanında tehlikeli diyebileceğimiz bir pozisyon ne yazık ki rakibe yaşatamadık. Ev sahibi Alanyaspor’un da bizden çok fazla farkı olmadığını belirtmek gerekir. Onlar da oldukça temposuz ve isteksiz bir futbol ortaya koydular. Ama bir köşe atışından golü bularak önemli bir avantajı ellerine geçirmiş oldular. Alanyaspor öne geçince maçı tamamen rölantiye alarak tempoyu tamamen düşürdü.

Biz ise yediğimiz golden sonra tamamen kötüye gittik. Hepimizin kafasında farklı söylemler canlanmaya başladı. Çıkmaza doğru  bir noktaya yürüdük ama karşılaşmanın uzatma dakikalarında bulduğumuz iki güzel golle karşılaşmayı kazanmasını bildik. Geçtiğimiz hafta iyi oynamamıza rağmen kaybettiğimiz Kasımpaşa karşılaşmasının ardından Alanya deplasmanın da iyi oynamadan kazandığımız bir karşılaşmayı geride bırakmış olduk. Futbolda en önemli unsur gol bulmak ve de karşılaşmayı kazanmak. Her şey unutuluyor gerçek olan sadece puan durumu oluyor. O yüzden bu galibiyet gerçekten önemli bir galibiyet oldu.

Biraz önce de bahsettiğim gibi bu karşılaşmada takımla ilgili olumlu söylenecek sözler oldukça kısıtlı ama defans hattındaki oyuncularımız ve kaleci Ali Şaşal’ın iyi oynadıklarını görevlerini layıkıyla yaptıklarını söyleyebilirim. Diğer oyuncularımıza baktığımızda tamamen takım oyununu unutup bireysel oyununu tercih ettiklerini ve buldukları tüm toplarda kaleye şut  denedikleri gördük. Ayrıca takım oyununa hiçbir katkı vermediklerini hep birlikte gördük. İkinci yarı oyuncu değişikliklerinin ardından oyuna giren oyuncularımızın kollektif oynaması neticesinde golleri bulduğumuzu söyleyebilirim. Geçtiğimiz hafta da Servet hocayı Rey Manaj konusunda eleştirmiştik, bu karşılaşmada da ona son anda şans verdi ama o görevini yaparak Sivasspor’un galibiyet golünü atmış oldu. İkinci yarı oyuna dahil olan tüm futbolcuların oyuna katkı sağladıklarını belirtmeliyim.

Sivasspor olarak topladığımız puanlara bakınca çoğunu deplasman da kazandık. Şayet iç sahada birkaç maç kazanmış olsak bugün belki çok farklı bir noktada olabilirdik.

Uzun süredir forma şansı bulamayan Alaattin Okumuş’un Sivasspor içinde önemli bir kazanç olduğunun altını çizmek gerekir. Bu karşılaşmada ikinci yarı oyuna dahil olan ve 2. golün asistini yapan Emrah Başsan’ın da katkı verdiğini eklemeliyim. Sonuç olarak önemli bir 3 puan aldığımızın altını çiziyorum ve artık diyorum ki artık iç sahada galip gelmenin zamanı geldi de geçiyor bile.

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam