reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yiğido Doğan Kutlu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yiğido Doğan Kutlu

Sivasspor’lu Doğan diye bildiğimiz kıymetli ve beyefendi kişiliği Doğan Kutlu’yu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Doğan abi Sivas’ta Yüceyurtspor kulübünde futbola başlayıp daha sonra Demirspor ve Sivasspor’ da profesyonel olarak futbol oynamış başarılı bir isimdi.

Doğan Kutlu başarılı futbolculuğunun yanı sıra beyefendi kişiliği ve nezaketiyle insanları seven önemli bir şahsiyetti. Kendisi tam bir Sivas beyefendisiydi diyebilirim. Doğan abinin Sivasspor’ da futbol oynadığı yıllarda Sivasspor Sevdamızın da yeni yeşerdiği dönemlere denk geldi yıllar olarak çok net hatırlıyorum. 70’ li yılların son dönemlerinde kendisini Sivasspor formasıyla izleme şansı yakaladım.  O yüzden de kendimi şanslı hissediyorum.

Doğan abi futbol oynadığı yıllarda güçlü fiziğiyle ve mücadeleci kimliği ile ön plana çıkan bir futbol karakterine sahipti. Bu kimliği ile Sivasspor’ da özellikle 2. lig yıllarında önemli maçlarda da kritik golleri imza attığını hepimiz yakinen bilmekteyiz. O dönem takımlarda tamamen forma aşkı ile oynayan isimler mevcuttu. Şu an ki durumla kıyaslamak kesinlikle yanlış olur.

Doğan Kutlu Sivasspor’ lu yıllardan sonra Demirspor’da da futbol oynamaya devam etti. Belli dönemlerde teknik adam olarak da görev aldığını hatırlıyorum. Devamlı spor camiası içeresinde yerini hep aldı. Spordan hiç kopmadı, diyebilirim.

Doğan abi ile Sivasspor dergisi için yaptığımız mülakatta söylediği en önemli sözü hiç unutmuyorum. “ Sivasspor formasını gururla giydim, bugün Sivasspor takımını Süper Lig’de izlerken aldığım zevki hiçbir şeyden alamıyorum. Sivasspor’u zevkle seyrediyorum.” demişti.

Doğan Kutlu’nun ne kadar büyük Sivasspor ve memleket sevgisi olduğuna hepimiz şahitlik etmiştik. Gerçekten büyük bir Yiğido’yu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin, Yakınlarına da sabır diliyorum.

İlimiz de genelde vefasızlıktan bahsedilir ama Doğan abinin cenaze töreninde tüm spor camiasının orada olması ve son görevlerini yapmaları takdire şayan bir durumdu.

Ayrıca Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun ve takım kaptanı Ziya Erdal’ın Doğan abiye karşı son görevlerini yapmaya gelmiş olmaları gerçekten önemli bir durumdu. Bülent hoca ve kaptan Ziya’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Sivasspor’ un her zaman böyle durumlarda vefalı olması en büyük temennimiz. Vefalı olmak önemli bir erdemdir. Yigidoya da vefa yakışır.

YORUM YAP

Gürsel Çakmak9 Temmuz 2024 / 19:24Yanıtla

Âli gardaşım, Allah razı olsun çok güzel anlatmışsın doğan abimizi…Rabbim gan gani Rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah.