Yiğido pes etmez - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Yiğido pes etmez

Bu haber 28 Mayıs 2023 - 22:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YİĞİDO olmak kırmızı beyaz üç yıldızlı şehrimizin göz bebeği olan Sivasspor’a sevdalı olmaktır. Bu sevdanın önüne hiçbir şey geçemez. Bizleri bu sevdadan hiçbir şey vazgeçiremez. Yiğido yılmaz ve yıkılmazdır. Yaşanan sıkıntılar bizleri üzer ama daha güçlenmemizi de sağlar. Bazı dönemlerde benzer sıkıntılar yaşanması gayet normaldir. Hayatımıza bir bakalım işimizde, evimiz de ve farklı çalışma ortamlarımızda da bazen sıkıntılar yaşarız.  Sıkıntılar yaşamamız da gayet normaldir. Önemli olan o sıkıntılardan ders alıp yeni başarılara imza atmaktır. Onunu için Yiğidolar da şu an için olumsuzlukların hepsini bir kenara bırakıp takımına sahip çıkma zamanıdır diyorum.

Bugün içinde bulunduğumuz duruma baktığımızda kızacağımız eleştireceğimiz o kadar çok  sebepler var ki saymakla bitmez, ama Süper Lig’de mücadele eden bir takımımız olduğu gerçeğini de unutmamalıyız. Takımımıza sahip çıkıp bu sıkıntılı süreçten takımımızın rahatlıkla çıkmasına katkı sağlamamız gerekir. Yönetime kızmış olabiliriz hatalar yapmış olabilirler teknik heyeti kızmış olabiliriz, bunların hepsinde haklı da olabiliriz. Bende şahsen yapılan eleştirilerin çoğuna katılıyorum. Çünkü bu sezon takımın gösterdiği performans hiç birimizi mutlu ve memnun etmedi. Bu takım bu noktaya düşer miydi diye soracak olursanız; Bence düşmemeliydi. Bu takım daha rahat bir bölgede ligi bitirecek bir takımda ama kritik maçlarda kritik sonuçlar almamız sözün özü Avrupa kupaları ve Türkiye Kupası Sevdamız yüzünden konsantre olamadığımız birkaç maç bizleri bu noktaya sürüklemiş oldu. Bu noktada şunun hatası bunun hatası demek istemiyorum. Zaten yeterince suçlanan insanlar belli sonuçta da bir başarısızlık varsa tabii ki bu başarısızlığı gerçekleştiren insanlarında bir suçu mutlaka vardır. Nasıl ki bir başarıda başarılı insanlar varsa doğal olarak başarısızlıkta da bir sorumlu olacaktır.

Artık tüm bu sıkıntıları tekrarlamak yerine önümüzde oynayacağımız ilk maç olan Konya maçına adapte olmalıyız. Konya maçını galip bitirdiğimiz anda çok önemli bir avantaj sağlayacağımızı düşünüyorum. Belki de Kayseri maçına kalmadan hedefimize ulaşmış olacağız. Onun için tüm kızgınlıklarımızı bir kenara bırakıp Salı akşamı stadyumda ki yerimiz alıp 90 dakika boyunca takıma destek olmalıyız. YİĞİDO ASLA PES ETMEZ…