Yiğido zoru seviyor - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Yiğido zoru seviyor

Bu haber 18 Ekim 2022 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor da değişmeyen görüntü bu sezonda gerçekleşti. Kötü başlanan sezonda belli noktadan sonra yakalanan başarı grafiği. Görünen tabloya göre bu sezonda böyle bir durum ile karşı karşıyayız. Bu sezon başarılı günlerin geç gelmesi biraz sıkıntı oluşturdu.

Özellikle Başakşehir deplasmanında alınan galibiyet Sivasspor’un süper ligde ne kadar önemli bir takım olduğunun en önemli göstergesi idi. Hiç yenilgi almamış bir takımı kendi sahasında yenmek gerçekten büyük bir başarı idi. O yüzden Sivasspor zor günleri seviyor ve de o zorluktan nasıl çıkacağını da iyi biliyor. Ardından Avrupa kupası maçında yine deplasmanda alınan galibiyet oyuncuların kendilerine olan özgüvenlerinin tamamen artmasına sebep oldu. Avrupa yolumuz devam ediyor olmamız bizim adımıza ekstra bir başarıdır.

Bu hafta konuk ettiğimiz Giresun karşılaşmasına değinecek olursak; maçın başından sonuna üstün olduğumuz ve de 3 golle galip geldiğimiz bir karşılaşma oldu. Attığımız gollerden daha fazlasını da kaçırdığımız bir maç olduğunun da altını çizmek gerekir.

Sivasspor üç maçtır kazanıyor. Kazanmamızın en önemli sebebi bence takım olma olgularını göstermiş olmamız olduğunu söyleyebilirim. Birçoğumuzun yaşlı diye eleştirdiği futbolcularımızın bazıları takım için ne kadar değerli oyuncular olduğunda görmüş olduk. Özellikle Yatabarenin bizim için ne anlam ifade ettiğin görmek lazım. İlerlemiş yaşına rağmen sahanın en çok koşan oyuncuları arasında yer alması takdire şayan bir durum. Defans hattımızda yaşadığımız ferdi hatalar üç maçtır bitme noktasına geldi. Özellikle Caner ve Goutas mükemmel uyumu bizim başarı anahtarımız oldu. Geçen hafta yazımda da belirtmiştim. Ön liberoda bizim takımda oynayacak tek adam Robin dir. Onun oynadığı maçlarda takımın daha ileri doğru oynadığını görmekteyiz.

Başarılı olmamızda en önemli etkenlerden bir tanesi de orta saha da oyandan Robin,Hakan ve Saba’nın farklı özelliklerde olan oyuncular oluşuyor olmasından. Kaptan Hakan için bu maç büyük bir parantez açmak gerekir. Mükemmel attığı gol bir kenara 90 dakika boyuncu gösterdiği mücadele hırsı ve inancı şapka çıkarılacak cinstendi.

Birde Sivasspor’un Max Gradel oynamadan farklı kazanması da önemli bir başarıdır. Belirtmek gerekirse, Gradel bu karşılaşmada sakatlığı nedeniyle yer alamadı.

Sonuç olarak tüm takım olarak iyi performans gösterip birbirleriyle yardımlaşma mükemmel olunca kazanmak içten bile değil. Yeter ki biz takımıza sahip çıkalım. Tribünleri dolduralım. Sahada futbolcular gerekeni yapacaktır. YİGİDO HER DAİM ZORU SEVER…