reklam
reklam
DOLAR 32,1957 % 0.05
EURO 35,0160 % 0.06
STERLIN 40,9656 % 0.07
FRANG 35,3979 % 0.15
ALTIN 2.503,11 % -0,29
BITCOIN 71.142,00 5.787

Yiğidonun deplasmanda önceliği savunma

Yayınlanma Tarihi :
Yiğidonun deplasmanda önceliği savunma

Sivasspor İstanbul deplasmanın da istediği puanı alarak döndü. Zorlu karşılaşmanın başından sonuna kadar savunma ağırlıklı futbol oynayan Yigidolar, bunda da başarılı oldular. Karşılaşma öncesinde baktığımızda Kasımpaşa deplasmandan alınacak bir puanın iyi bir puan olacağını belirtmiştik. Futbolda devamlı puan ya da puanları almak oldukça önemli bir durum çok iyi futbol oynarsınız ama puan alamazsınız bu durumda oynadığınız futbol unutulur, alamadığınız puanlar unutulmaz.

Bu açıdan baktığımızda alınan puan için mücadele verilmesi daha mantıklı gözüküyor ama bazı futbol severler de bu savunma ağırlıklı futbolun yanı sıra hücuma dayalı iyi işler yapan ve de göze hoş gelen futbol oynanması yönünde görüş bildirmektedir. Bu görüşe sahip olanlarda, Tabii ki haklılar. Biz Sivasspor olarak hem savunma hem de atak futbolu aynı anda oynadığımız an çok farklı bir noktaya gelmiş olacağız. İnşallah kısa sürede bu organizasyonları gerçekleştiren takım oluruz.

Kasımpaşa karşısındaki Sivasspor’un saha dizilişine baktığımızda beşli bir savunma, önlerinde dörtlü bir orta saha ve tek forvet Rey Manaj’la karşılaşmaya başladık. Bu oyun anlayışı ile orta alanda yer alan 4 oyuncunun oldukça önemli olduğunu belirtmek lazım. Çünkü ileriye çıkışta bu oyuncuların önem arz ettiğini biliyoruz. Kasımpaşa karşısında devamlı savunmada kalıyor gözükmemizin tek sebebi de orta alanda çok fazla hücuma dayalı olarak üretken futbolcumuzun olmamasına bağlıyorum. Burada hemen ilk akla gelen oyunculardan bir tanesi Charisis, Onun bu oyun sisteminde daha etkili olacağına ve Sivasspor’a önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bülent Hoca da Charisis’le oyuna başlama durumunu genelde değerlendirmiyor. daha sonra hamle oyuncusu olarak oyuna dahil ediyor. Lakin ben Charisis’in daha fazla süre alması Sivasspor için önemli diyorum.

Bir de Bülent Hoca’nın son haftalarda deplasman da bir oyun klasiği oluşturduğunun altını çizmek gerekir. Genelde savunma ağırlıklı futbolla deplasmandan 1 puan hedeflediğini ve bu hedefe de ulaştığını görmekteyiz. Bu da istikrar anlamında Sivasspor’un önemli bir artı oluşturduğunu düşünmemize sebep oluyor. Sonuçta her ne olursa olsun alınan puanların bu ligde önemli olduğunu düşünüyorum. Onun için oynanan futbol daha iyi olabilir mi olabilir ama alınan puan da bence çok anlamlı bir puandır. Bu deplasman da alınan puandan sonra iç sahada galip gelmek tabii ki bu deplasmandan alınan puanının daha anlamlı hale gelmesini de sebep oluyor.

Kasımpaşa karşısında defans hattımızda çok fazla hata yapmadan karşılaşmayı tamamlamamızın yanı sıra kaleci Ali Şaşal Vural’ın da yine forumda bir görüntü vermesi de bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu arada son haftaların forumda oyuncusu Rey Manaj’ın da rakip savunma oyuncuları tarafından sıkı bir markajla tutulduğunu ve onun için önemli tedbirler alındığını hep birlikte görmüş olduk. Rey  Manaj bundan sonraki maçlarda genelde bu tür sıkı takipte oyunu sürdürecek gibi gözüküyor.

Önümüzdeki hafta sonu oynayacağımız Alanyaspor karşılaşması da bizim için oldukça önem arz eden bir karşılaşma olacak. Alanyaspor karşılaşmasında tribünlerin dolu olması taraftarların aşırı ilgi göstermesi büyük anlam ifade edecek.

YORUM YAP