reklam
reklam
DOLAR 32,1920 % 0.03
EURO 34,9974 % 0.01
STERLIN 40,9642 % 0.07
FRANG 35,3836 % 0.1
ALTIN 2.510,50 % 0,00
BITCOIN 71.400,02 6.503

Yiğido’ya Demir Darbe

Yayınlanma Tarihi :
Yiğido’ya Demir Darbe

Sivasspor Adana Demirspor deplasmanın da ağır yara aldı. Oynanan kötü futbolun yanı sıra alınan kötü sonuçta moralleri tamamen bozdu. Özellikle oyuncularımızın devamlı pas hataları yapmaları ve konsantrasyon sıkıntıları yaşamaları gözlerden kaçmadı. Karşılaşmanın başından sonuna kadar ne oynadığını bilmeyen ve anlamsız şekilde rakibe boş alan bırakan Sivasspor’un bu oyun şekliyle maçtan iyi sonuç alması imkânsız idi, Öyle de oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısına ev sahibi takımı daha baskılı başladı. Sivasspor ise oyunu kendi yarı alanında kabullenerek başladı. Böyle olunca da ev sahibi takımı kendi yarı alanından çok rahat çıkarak ve devamlı pas yaparak bizim ceza alanımızda pozisyonlar aradı. Bir çok hata yapmamıza rağmen çok net diyebileceğimiz bir gol pozisyon vermedik gibi düşünürken Adanademirspor’lu oyuncu olağanüstü bir çabayla bizim 5 oyuncumuzu oyundan düşürerek kendi adına güzel bir gol atmış oldu. Süper Lig’de bu tür gol yemek bir hayli düşündürücü bir durum, üst düzey Süper star diyebileceğimiz oyuncuların atacağı bir gol yemiş olduk. Yediğimiz  bu golden sonra yine ataklarını sıklaştıran Adana takımı oldu. Biz bir türlü istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Karşılaşmanın 30. dakikası itibariyle biraz toparladık diyebilirim. Rakip sahaya çıkmaya başladık çok önemli olmasa da bazı pozisyonlar yakaladığımızı söyleyebiliriz. Ama bu pozisyonlarda golü getirecek çok net pozisyonlar değildi. Sadece Azizbek’in kafa vuruşu belki de gole en fazla yaklaştığımız an oldu. Yani ilk yarı boyunca oynadığımız oyun hiç kimseye umut vermedi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına yapılan oyuncu değişiklikleri birazcık etki etti diyebilirim. Oyunu tam dengeledik dediğimiz anlarda bulduğumuz beraberlik golü Moral motivasyonumuzu artırdı diyebilirim. Skor’un berabere olduktan sonrasın da Sivasspor’un nasıl bir oyunu anlayışıyla sahada yer alabileceğini düşünürken ne yazık ki defanstan hızlı ve topluca çıkma çabalarımız neticesinde kaptırdığımız toplar kalemizde gol oldu. Şayet maç berabere iken daha da dengeli bir defans uygulamasına geçebilse idik belki farklı bir sonuç alabilirdik. Ne yazık ki devamlı ileri oynama isteğimiz bize pahalıya mal oldu diyebilirim. Bu maçta yediğimiz gollere baktığımızda gene aynı hatalar ve aynı top kayıpları yaşandı diyebilirim. Bu noktada son haftalarda bir hayli sıkıntı yaşadığımız aşikar.

Bu karşılaşma ile ilgili olumlu söylenecek hiçbir şey göremiyorum. Ama olumsuzluk anlamda söylenecek o kadar çok şey var ki anlatmakla bitiremeyiz. Son 2 haftada aldığımız mağlubiyetler morallerimizi tamamen bozmuş durumda. Önümüzdeki milli maçlar nedeniyle Lig’e verilecek arada umarım ki takım kendisine toparlar.

Unutmadan transfer yaparak takıma kattığımız oyuncuların ne yazık ki takıma hiçbir katkı verememesi bugünkü geldiğimiz noktanın çok net kanıtı diyebilirim. Belki yeni transferlerin zamana ihtiyacı var denilebilir, bunada kısmen saygı duyarım ama bu aradan sonra bu futbolcuların da performanslarını kesinlikle artırmaları gerekir.

YORUM YAP