reklam
reklam
DOLAR 32,1978 % 0.05
EURO 34,9865 % -0.03
STERLIN 40,9488 % 0.05
FRANG 35,3860 % 0.11
ALTIN 2.512,57 % 0,08
BITCOIN 70.959,99 5.878

Zor topla kolay dağıt

Yayınlanma Tarihi :
Zor topla kolay dağıt

Sivasspor bu sezon çok zor topladığı puanları ne yazık ki bu maçta çok kolay dağıttı. Özellikle Bülent Hoca geldikten sonra maçlarda bir puanın bile alınması için yoğun çaba sarf edilirken bugün evimizde oynadığımız karşılaşmada Alanyaspor karşısında ne yazık ki bu direnci gösteremedik. Alanyaspor karşısında ne tür sonuç olursa olsun kaybetmemek çok daha önemli idi. Çünkü rakibimizle aramızda olan puan farkını korumak adına öncelikle karşılaşmayı kaybetmemek en büyük başarı olurdu. Tabii yenmiş olsak çok daha farklı şeyler konuşuyor olabilirdik, ama en azından beraberliği elimizde tutarak oyunu sürdürmemiz gerekirdi diye düşünüyorum.

Karşılaşmanın başından sonuna kadar oynanan oyun sistemlerine ve oyuncuların saha içerisindeki rollerine baktığımızda doğruları yapan takım misafir Alanyaspor takımı oldu diyebilirim. Çünkü karşılaşmanın ilk yarısında tamamen oyunun temposunu düşürmeyi başardılar ve bizim oyunu rakip yara alana yıkmamıza da müsaade etmediler. Devamlı topla yavaş hareket ederek oyunun temposunu tamamen düşürdüler. Böyle olunca da karşılaşmanın ilk yarısında herhangi bir gol pozisyonu yaşanmamış oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında rakip Alanyaspor ilk yarıya oranla daha farklı bir oyun anlayışıyla yani ileride baskı oluşturarak oyuna başladılar. Bu noktada da bizim bu baskıya çözüm bulamamış ve devamlı oyunu geriden kurmaya çalışmamız onlara gol için davetiye çıkarmış oldu. Kalemizde gördüğümüz iki gol ’de tamamen savunma oyuncularımızın olağanüstü hatalar yaptıklarının altını çizmek gerekir. Kenardan bir anda taç atışından gelen top ne yazık ki kalemizde gol oldu. Akabinde biraz baskı ve tempo yakaladığımız anlarda rakip kalede gol ararken bulduğumuz bir frikik atışında Rey Manaj yine klasını konuşturarak enfes bir vuruşta karşılaşmayı beraberliği getirmiş oldu.

Golden sonra umutlanan tribünler ve Sivasspor oyuncuları ikinci gol için baskı oluşturdular. Bu noktada Sivasspor galibiyet golünü bulabilir mi dediğimiz anlarda defans oyuncularımızın yaptığı çok net hatanın ardından misafir takım oyuncular bu hatayı affetmeyerek takımlarının ikinci golünü kaybettiler. Kalemizde gördüğümüz ikinci gol bizim açımızdan da karşılaşmanın gidişatı açısından da bizi bir hayli sıkıntıya sürükledi. Karşılaşmanın son bölümlerinde tamamen kontrolsüz baskı oluşturma çabalarımız ne yazık ki gol getirmedi. Sadece birkaç karambol pozisyonu ve duran top organizasyonunda gole yaklaştığımız söyleyebiliriz ama net diyebileceğimiz bir pozisyon yine yakalayamadığımızın da altını çizmek gerekir.

Bu karşılaşmada Bülent Hoca’nın farklı bir saha dizilişle sahada yer alması defansif anlamda bazı hataları yapmamıza sebep oldu diyebilirim. Deplasmanda farklı içeride farklı bir sistemle oynamaya çalışan hocamızın bu sistem kargaşası bu karşılaşmada ne yazık ki olumsuz olarak bizlere yansımış oldu.

Son  olarak karşılaşmanın hakemine de bir parantez açmak gerekirse bugün Sivasspor kaybettiği için değil genel anlamda da iyi bir maç yönetmediğini düşünüyorum. Bizim oyuncularla diyalog noktasında önemli sıkıntılar yaşadığını bazı faal pozisyonlarında enteresan biçimde geç kalarak düdük çaldığını oyunun temposunun artırılması noktasında oyuna hiçbir katkı sağlamadığını eklemeliyim.

YORUM YAP