Esnaf düğün sezonundan umutlu - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Esnaf düğün sezonundan umutlu

Bu haber 18 Mayıs 2023 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, düğün sezonunun başlayacak olmasının esnafı da hareketlendireceğini ve piyasada bir canlanma olacağını söyledi.

Esnaf ve sanatkarların ve piyasanın hareketlenmesi için düğün sezonunun çok önemli olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Evlenecek olan çiftlerimiz düğün yapabilmek için günler öncesinden hazırlıklara başladılar. Düğün sezonu elbette iç piyasanın hareketlenmesi ve esnafın da canlanması açısından çok önemlidir. Sezonun başlaması ile birlikte başta mobilyacı olmak üzere, kuyumcu, tekstilci ve 20 den fazla sektörü de hareketlendirecek ve esnaflarda bir yoğunluk oluşturacaktır. Esnafın hareketlenmesi demek, iç piyasanın da hızlanması ve canlı kalması demektir. Düğün sezonunun hareketlenmesiyle sektörlerdeki canlanma ekonomiye de önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

EVLENECEK ÇİFTLERE KREDİ DESTEĞİ VERİLECEK

Evlenecek çiftlerin düğün masraflarını karşılamakta zorlandığını bu nedenle de kredi desteğinin çük önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Devletimizin yeni evlenecek çiftlere vereceği 2 yıl ödemesiz toplam 72 ay vadeyle 150 bin TL vereceği evlenme kredisi desteği evlenmeyi düşünen gençlerimiz için de çok önemlidir. Evlenecek çiftlerin düğün masraflarının karşılanması noktasında evlenme kredisi alması sektörü de canlandıracaktır. Sıcakların başlamasıyla birlikte düğün sektöründe büyük canlılık bekliyoruz. Fotoğrafçı, düğün salonu, kuaför, berber, gelinlikçi, çiçekçi, beyaz eşyacı, mobilyacı, pastacı, kuyumcu başta olmak üzere onlarca farklı sektördeki esnafımız düğün sezonuna hazır. Sezonla birlikte bu sektörlerdeki faaliyet gösteren esnaflarımızda hareketlenme olacaktır. Bu hareketlilik piyasayı da canlandıracaktır” diye açıklamalarda bulundu.

4 BİN ÇİFT EVLENDİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 2022 yılında merkez ve ilçelerde yaklaşık 4 bin çiftin düğün töreni yaparak evlendiğini belirterek, düğün hazırlıklarının çok önemli olduğunu, yapılan harcamaların esnafa yansıdığını hatırlatarak, 2023 yılından esnafın umutlu olduğunu dile getirdi.

Esnaf ve sanatkarlara da seslenen Sesob Başkanı Demirgil, yuva kurmak ve evlenmek isteyen çiftlerle yardımcı olunmasını, gerekli kolaylığı sağlamalarını talep ederek, düğün yapacak çiftleri tebrik ederek bir ömür boyu mutluluklar diledi