“Rabbim, bu tür acıları bir daha yaşatmasın“ - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Rabbim, bu tür acıları bir daha yaşatmasın“

Bu haber 05 Nisan 2023 - 1:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valiliği  ve Sivas Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Kardeşlik Sofrası” iftarı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası, alanda görev alan ilimizin kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirdi.

Vali Vekili Şakir Öner Öztürk ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve, afet bölgesinde fedakarca görev yapan İtfaiye, AFAD ve gönüllü STK temsilcileri ile iftarda bir araya geldi.

Programda katılımcılara hitap eden Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, “Sivas, afetlerin yaşandığı ilk günden itibaren sahada yoğun çaba gösterdi. Emek veren, canla başla çalışan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim bu tür acıları bir daha yaşatmasın.” dedi.

Felkatin  ardından Sivas olarak  topyekun bölgeye hareket  ettiklerini ve Malatya’nın Doğanşenir ilçesinde çalışmalara başladıklarını ve  halen bölgede çalışmaların devam ettiğini,Sivas’ın örnek çalış ile takdir topladığını dile getiren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin davetliler ile yakından ilgilendi ve bölgedeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.