Şapkadan kuş çıkardı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Şapkadan kuş çıkardı

Bu haber 23 Ocak 2022 - 9:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Soğuk bir kış gününde içimizi ısıtan bir futbol

Türkiye’yi abluka altına kar yağışı ve yağış nedeniyle  bir çok ilde müsabakaların tatil edilmesi, tüm gözleri bu müsabakaya çevirmişti. Bir yanda   sakatlıklar ve milli takımda olan futbolcuları ile kadro kurmakta güçlük çeken Sivasspor,  diğer yanda  Fenerbahçe

Her iki takım açısından da bu müsabaka çok önemli idi. Kazanmaktan başka düşüncesi olmayan iki takım.

Bizim için önemli olan  yiğidoların  sahadaki performansı idi.

Güçlü  ve zengin bin kadro ile Sivas’a  gelen Fenerbahçe’nin   sahadaki performansı ve mücadelesi  bizi ilgilendirmiyordu, bizi ilgilendiren kadro kurmakta güçlük çeken Sivasspor’un  zorlu  rakibi karşısında  elde edeceği sonuçtu.

Şehir karla kaplıydı ama,stadyum gerçekten görülmeye değerdi. Soğuk bir havada içimizi ısıtan bir futbol ve  kaçırılan galibiyet

Kadro kurmakta zorluk çeken  Sivasspor’un özellikle ikinci yarıda  sergilediği futbol görülmeye değerdi. İkinci yarı kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapan bir Sivasspor vardı sahada.  İkinci yarı oynadığı oyunla maçın galibi olması  gerekiyordu  ama, olmadı. Fenerbahçe’yi direkler korudu.

Kısacası  soğuk bir havada içimizi ısıtın bir futbol ve gönüllerde taht kuran bir Sivasspor vardı.

Sakatlıklar, milli takımlarda olan futbolcularıyla kadro kurmakta zorluk çeken,  maç sırasında en önemli  silahlarından birisi Erdoğan’ın sakatlığı ile  zorlanan ve mevcut kadro  ve gençlerde  güçlü rakibine karşı mücadele eden ve bu mücadeleden karlı çıkan bir Sivasspor vardı.

Aama unutulmaması gereken bir de Rıza Çalımbay faktörü vardı.

Rıza hoca  “ Şapkadan kuş çıkarttı”

Tebrikler yiğidolar.