reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.324,01 -0.802

“Sivas yiğitler şehri”

Yayınlanma Tarihi :
“Sivas yiğitler şehri”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın Sivaslılar buluşmasında konuştu:

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “Yunus’un bir sözü var, ‘Gelin tanış olalım.’ Bu akşam burada olmamızın sebebi de bu. Bu kente ayrı ayrı güzellikler katmışız. Bu programlar sivil programlar, bu programlar gösteriyor ki farklılıklarımızla güzeliz. Ne Kürt’ü, ne Türk’ü aramızda hiç bir fark yok. Hepimiz Havva ve Adem’ den geliyoruz. Amacımız dünyada yeni bir ses ortaya koyabilmek. Sivas yiğitlerin şehri, milli mücadelenin başladığı şehirlerden biri. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünün sembol şehirlerinden olan Sivas çok ama çok önemli. Milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını anmayı da bir borç biliyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Kocaeli Sivaslılar Derneği, kent protokolü ile hemşerilerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak düzenlenen ‘Sivaslılar Buluşması’ programında buluşturdu. Dernek Başkanı Kadir Zortaş öncülüğünde gerçekleşen buluşma programı Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapıldı. AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, CHP Milletvekili Tahsin Tahran, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, geçmiş dönem Kocaeli Üniversitesi Rektörü ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Zafer Cantürk, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, MHP İzmit İlçe Başkanı Kemal Okur, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, Yunus Emre Kurt, üyeler programa katıldı.

SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ

Konsere ve eğlenceye sahne olan programda konuşan Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkanı Kadir Zortaş konuşmasında “Amacımız kent siyasetinizde yer alan isimlerle hemşerilerimizi bir araya getirmek. Burada sanatçımız ve lezzetlerimizle sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. 9 ay önce göreve geldik, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Aramızda olan herkese teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi. Türkiye Sivas Dernekler Federasyonu Başkanı Zeki Bulut konuşmasında şu ifadelere yer verdi:”Büyük bir coğrafyası olan Sivas, İstanbul’a eş bir şehirdir. Bu kentin insanları her yere yayılmış durumda, İnsanımız Sivas Kongresi’nde ki harçla yoğrulan ülkemizin dört bir yanında yerini almıştır.”

FARKLILIKLARIMIZLA GÜZELİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın konuşmasında şunları söyledi: “Yunus’un bir sözü var, ‘Gelin tanış olalım.’ Bu akşam burada olmamızın sebebi de bu. Bu kente ayrı ayrı güzellikler katmışız. Bu programlar sivil programlar, bu programlar gösteriyor ki farklılıklarımızla güzeliz. Ne Kürt’ü, ne Türk’ü aramızda hiç bir fark yok. Hepimiz Havva ve Adem’ den geliyoruz. Amacımız dünyada yeni bir ses ortaya koyabilmek. Sivas yiğitlerin şehri, milli mücadelenin başladığı şehirlerden biri. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünün sembol şehirlerinden olan Sivas çok ama çok önemli. Milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını anmayı da bir borç biliyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

 

YORUM YAP