reklam
reklam
DOLAR 32,1872 % 0.08
EURO 34,8916 % -0.29
STERLIN 40,9950 % 0.08
FRANG 35,1619 % -0.38
ALTIN 2.463,20 % -1,59
BITCOIN 69.705,92 0.013

Vali Salih Ayhan’a vefa yemeği düzenlendi

Yayınlanma Tarihi :
Vali Salih Ayhan’a vefa yemeği düzenlendi

Şanlıurfa’ya atanan Vali Salih Ayhan onuruna Sivas Belediyesi tarafından Vefa Yemeği düzenlendi.

Yaklaşık 14 yıldır Sivas’ta çeşitli görevlerde bulunan Vali Salih Ayhan için düzenlenen Vefa Yemeği’ne; TBMM AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Yemekte konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yemeğimizi veda yemeği değil, vefa yemeği olarak adlandırdık. Sivaslılar, Yiğidolar kendilerine hizmet edenlere her zaman vefa örneği göstermiştir. Sayın Valimiz de Sivas’taki hizmet yolculuğunu yarın itibari ile sonlandırmış olacak. Şanlıurfa’da memleketimizin başka bir köşesinde ülkemize ve milletimize hizmet edecek. Sivaslılar olarak şahidiz ki göreve geldiği günden itibaren görev yaptığı her yerde Sivasların gönlüne girecek, Sivaslıların duasını alacak, Sivas’ta iz bırakacak eserlere imza attı. Bunun doğal sonucu olarak da bugün bu salonda Sivaslılar valimize vefasını göstererek bir araya geldiler. Görevler gelip geçicidir, makamlar gelip geçidir. Burada bulunan herkesin temsil ettiği unvan bir gün sona erecek ama asıl olan milletin gönlünde yer edinebilmek, baki olacak kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Biz Sivaslılar olarak Salih Ayhan’ın Sivas’ta hoş bir seda bıraktığına, Sivaslıların gönlüne girdiğine şahitlik ediyoruz.” dedi.

“Valimizi artık Sivaslı olarak addediyoruz.” diyen Başkan Bilgin, “Gençliği Sivas’ta geçti, genç yaşta geldiği şehrimizde orta yaşlı olarak ayrılıyor. Şehrin Belediye Başkanı olarak kendisine teşekkür ediyorum. Rabbim yolunu bahtını açık etsin, daha nice güzel görevleri milletimizle birlikte yapacağına da eminiz. Sivaslıların duası kendisiyle olacaktır. Sivaslılar sizi sevdi, Sivaslılar sizi unutmayacak. İnşallah önümüzdeki süreçte farklı platformlarda, farklı ortamlarda yine yolumuz bir şekilde kesişecektir. Yeni hayatınız da ailenizle eşinizle çocuklarınızla sevdiklerinizle birlikte başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Sivas Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise; “Tüm iş dünyası adına her zaman iş adamlarımızın, iş insanlarımızın yanında olmuştur. Burada sadece Ticaret ve Sanayi Odası adına konuşmuyorum. Şehrimizde ki bütün sivil toplum kuruluşları adına konuşuyorum. Biz kendinden memnunduk Allah razı olsun” dedi.

MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, “Vali bey gönlünü Sivas’a verdi ve Sivas ile bütünleşerek Sivaslıların gönlünde taht kurdu. Esnafı, çiftçisi, sanayicisi, siyasetçisi ve muhtarlarıyla hep birlikte oldu. Gerek hastaların yanında, gerekse yaşlılarımızın yanında oldu. Yani Sivas’la bir bütün oldu. Gelmiş geçmiş en kıymetli valilerimizden bir tanesi oldu. Hayatımda birçok vali gördüm ama sayın valimizi yürekten alkışlıyorum. Sivas’a büyük emekleri geçti yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “Bugün veda değil, vefa yemeğinde bir araya geldik. Her veda yeni bir başlangıçtır. Sayın Valimizin 14 yıldır Sivas’a hizmetlerini her birimiz unutmadık unutmayacağız. Çalışmalarına sadece biz değil, sadece Sivas değil, tüm Türkiye şahit. Rabbim yolunu, bahtını, ufkunu açık etsin diyorum. Sultanşehre yapmış olduğu hizmetler adına şahsım ve kıymetli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyor, Şanlıurfa’daki yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk da “Her ayrılıkta bir hüzün vardır ama bu öyle bir hüzündür ki sevinçle hüznün bir arada olduğu Sivas’ımızdan Şanlıurfa’ya, büyük bir şehre gitmeniz bizleri gururlandırdı. Orada büyük başarılara imza atacağınızı biliyorum. Bu vefa yemeğindeki hemşehrilerimizin gösterdiği ilgiden de anlaşılıyor ki Sayın Vali Salih Ayhan hep Sivaslıların gönlünde olacak, coğrafi olarak mesafeler uzasa da gönül bağımız hep yakın olacaktır. Yolunuz bahtınız açık olsun” dedi.

TBMM AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Öncelikle Hilmi Bilgin başkanımıza teşekkür etmek istiyorum, Valimizin ayrılma vesilesiyle hepimizi bir araya getirdiği için… Bu millet kendine hizmet edeni unutmaz. İster veda olsun, ister vefa olsun, sonuçta bir yapılanı takdir etmenin bir başka yoldan ifadesidir. Bu bakımdan değerli başkanım kadirşinaslığınız için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bu valimizden önceki Davut Gül valimizi de seviyoruz, o da yıldızlı vali, şimdiki Salih bey de yıldızlı vali… Allah için Yıldızdağı desek hayırla anılması için yeterlidir, Et Süt Kurumu desek hayırla anılması için yeterlidir, Hamide Millet Bahçesi hayırla anılması için yeterlidir. Allah iki cihanda yüzünü ak eylesin diyorum. Sivas’tan sonra başarılı bir valiye nereye gitmek yakışırdı deseler, herhalde Peygamberler şehri Urfa’dan daha uygun bir yer olamazdı. Allah yolunu bahtını açık eylesin, başarılarınız daim olsun” şeklinde konuştu.

“Alnımızın akıyla geldiğimiz Sultanşehir Sivas’tan yine alnımızın akıyla gitmeyi bizlere nasip eden Rabbime binlerce kez şükürler olsun” diyerek sözlerine başlayan Vali Salih Ayhan, “14 yıllık süre zarfında tüm samimiyetimle şuna şahit oldum, ben Sivas’a, Sivas da bana kucak açtı, bağrına bastı. Ülkemizin alan itibariyle ikinci, yerleşim birimi olarak en büyük şehri olan Sivas’ımızın neredeyse üzerinden geçmediğim yolu, gitmediğim yöresi kalmamıştır. Hastasından yaşlısına, öğrencisinden yoksuluna, sokağından dağına, bu şehrin köylerinde, kasabalarında, ilçelerinde ve mahallerinde olmaya gayret ettik. Sofrasına oturduk, derdini dinledik, dualarını aldık. Kısacası bir Sivaslıdan belki daha fazla Sivaslı hissettik kendimizi…

Çalışmalarımızda bize destek veren, şehrimize ve insanımıza hizmet etme imkânı veren başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Vali Yardımcılarına, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, kamu kurum ve kuruluşların yöneticilerine, çalışanlarına, iş insanlarımıza, esnafımıza, hizmetlisinden yöneticisine her kademedeki mesai arkadaşlarıma, muhtarlarımıza, siyasi parti temsilcilerine, meslek ve STK temsilcilerine, basın mensuplarımıza ve tüm Sivaslılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğer varsa bir hakkım helal ediyorum. Ve herkesten helallik diliyorum. Bilesiniz ki yüreğimde sadece bu şehrin insanlarının kadirşinaslığı kalacaktır. Sivaslıların duasının her daim üzerimizde olacağına inanıyorum” dedi.

Vali Salih Ayhan’ın konuşması sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Programın sonunda Sivas Belediye Meclisi tarafından alınan kararla Ayhan’a Fahri Hemşehrilik Beratı verildi. Ayhan’a, beratı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin takdim etti.

YORUM YAP