Üzüntü veren Yiğido - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Üzüntü veren Yiğido

Bu haber 20 Şubat 2022 - 21:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karagümrük karşısında izlediğimiz Sivasspor’un bizleri fazlasıyla üzdüğünü belirterek yazıma başlamak istiyorum. Yenildiğimiz maçlardan sonra oynadığımız futbol iyi ise çok fazla üzülmem. Ama bu maç beni de fazlasıyla üzdü. Genelde maç sonuçlarına bakılmaksınız sahada mücadele eden ve tüm gücünü sahaya yansıtan bir takımımız vardı. Ne yazık ki son iki deplasman da sahada bu mücadeleyi görmek mümkün değil.

Bu karşılaşmada oynanan oyun gerçekten umut verici olmadı. Ancak beni daha fazla üzen nokta futbolcularımızın oyun içinde disiplinsiz davranmaları oldu. Maç boyunca bazı futbolcular oyuna hiç katkı veremediler. Bloklar arasında önemli derecede kopukluklar meydana geldi. Rakibe çok kolay topla oynama imkanı  verdik. Tabiri caizse tatsız ve tuzsuz bir karşılaşma oynadık. Şayet penaltı olmasa idi maçta gol olma ihtimali hiç mi hiç yoktu.

Karşılaşma boyunca biz çok iyi değildik derken rakip çok mu iyi oynadı derseniz. Tabi ki onlar da iyi değillerdi. Ama bir şeyi iyi yaptılar. Karşılaşmanın hakeminin acemi bir isim olması sebebi ile devamlı oradan baskı yaptılar. Maç boyunca fauller  ve sarı kartlar onların lehine daha kolay verildi. Her pozisyonda aldatmacaya devam ettiler. Maçın son bölümü de ağır çekimde oynandı diye bilirim. Bizim penaltı beklediğimiz pozisyonda var devreye giremedi.

Şimdi bakıyorum diğer takımlara oranla puan durumunda daha rahat iki takım ama futbol anlamında hiç rahat olmayan ve güzel futbol adına hiçbir şey yapamayan iki takım. Türk futbolu bu görüntü ile bir noktaya gelmez. Tüm takımların iyi futbol adına saha da gerekenleri yapması ve maçı yöneten hakemlerinde buna destek olması gerekir. Süper lig karşılaşması izlediğimizi düşünmüyorum.

Gerçekten çok üzüldüğüm bir karşılaşmayı geride bıraktık. Bu üzüntüm sadece sonuç anlamında değil oynadığımız futbolla da alakalı. Bizim iyi futbol adına çok daha fazla gayret göstermemiz gerekir. Önümüzde çok önemli ve kritik maçlar var. Zorlu bir maç trafiğine girdiğimizi belirtmek gerekir.

Bu zorlu haftalarda içerde oynayacağımız iki maçta taraftarlarımıza oldukça büyük görev düşecektir. Hep birlikte bu desteği kırmızı beyaz üç yıldızlı Yigidomuza vermeliyiz. Şayet kupada devam edeceksek bu ancak büyük taraftar desteği ile olacaktır. Hadi hayırlısı diyelim.