Yiğido hatalar kurbanı oldu - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Yiğido hatalar kurbanı oldu

Bu haber 27 Şubat 2022 - 17:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son haftalarda aldığımız kötü sonuçlara dur demek için çıktığımız maçta maalesef Beşiktaş’a mağlup olduk.

Özellikle iç sahada istekli ve arzulu oyunu oynamamıza rağmen puan getirecek golleri bulamadık. Beşiktaş maçında rakip kaleye 2 gol atabilmek önemli bir başarı ama kalende 3 gol görmen ve de birkaç önemli pozisyon daha rakibe vermenin de çok büyük başarısızlık olduğunu söylüyorum. Bu karşılaşmada gözüken en önemli sıkıntı futbolcuların bireysel hataları fazlaca yapmış olması. Beşiktaş takımının özellikle Rachid GHEZZAL’la ataklarını geliştirdiğini bilmemize rağmen ne yazık ki bu konuda bir önlem alamadık.

Yediğimiz birinci golde oyuncu tamamen kişisel başarısıyla topu taşıdı ve ceza alanına girdi. Akabinde pozisyon kalemizde gol oldu. Ne yazık ki bu oyuncuyu durdurma başarısı gösteremedik.

İkinci yediğimiz golde 2 futbolcumuzun da GHEZZAL’ı boş bırakmasıyla hayatının en kolay golünü attırmış olduk. Böylesine önemli bir maçta böyle hatalı goller yiyince geri dönüş gerçekten çok zor. Birde unutmadan ceza sahasında çok kolay penaltıya sebebiyet veriyoruz buda canımızı sıkıyor.

Rıza hocanın Kerem’den vazgeçmesi ve Hakanla devam etmesi biraz ofansif gücümüzü düşürdüğünü düşünüyorum. Kerem’den daha fazla fayda sağlamalıyız. Maç sonu Rıza hocamın da belirtiği gibi Max GRADEL’i bu maçta oldukça fazla aradık.

Genel olarak Beşiktaş karşısında mücadele veren Sivassporumuzu beğendiğimi söyleyebilirim. Ama bireysel hatalar hariç. Daha dikkatli olmalıyız, önümüzde önemli bir kupa maçı var. Evimizde oynayacak olmamız bir avantaj. Yönetimin bilet fiyatlarını düşürmüş olması bence isabet olmuş. Kimsenin bahanesi kalmamış. Bu sezon bizim için kupa daha da önemli bu şansı iyi kullanmamız gerekiyor. Bu maçta da taraftara ihtiyaç oldukça fazla olacak. Tribünleri doldurup takımımıza sahip çıkmalıyız.

Sivas – Beşiktaş karşılaşmasında sahadan yenik ayrılmamıza rağmen tribündeki Yiğidoların maç sonrası takımlarını olumlu tezahüratlar yaparak tribünlere çağırması gerçek Yiğidoluğu yansıttığını eklemeliyim. İşte gerçek Yiğidoluk, yani yiğit budur. Helal olsun sizlere.